Okouzlující hnědé kuchyně

0
376
Reklama

Kuchyně z tmavého dřeva, případně úplně černé působí vznešené a luxusně. Bez ohledu na to, zda jsou v moderním nebo rustikálním stylu – stále jsou aktuální. Jak je navrhnout, aby nepůsobily ponuře a nudně?

Kontrastní bílá

Kuchyňská linka, podlahy a stěny v tmavém tónu jsou odvážným řešením, ale přemíra tmavé prostor příliš opticky uzavírá. Pokud nechcete, aby kuchyň působila depresivně, vyvažte ji bílou. Pracovní deska v bílém nebo šedém odstínu celkový dojem odlehčí. Bílé detaily se mohou v kuchyni objevit i v podobě kuchyňské zástěny, umyvadla nebo nádobí na otevřených policích.

Lesk ji rozzáří

Osvědčený způsob jak oživit interiér v tmavých barvách je lesklý efekt.Lesk zvýrazní noblesu a krásu tmavé linky. Správnou dávku lesku kuchyni dodají nerezové spotřebiče, pracovní deska nebo zástěna. Na kuchyňských skříňkách však s vysokým leskem zacházejte opatrně. Příliš se v nich odráží světlo i okolí a to může působit rušivě.

Syté barvy

Tmavý interiér okamžitě probudí k životu syté barvy. No ne v podobě drobných doplňků, ty jen zbytečně vytvářejí vizuální chaos. Barevnost uplatněte na velké ploše. Stěna, část skříněk, židle nebo barevné spotřebiče zaručeně upoutají pozornost a vnesou do kuchyně optimistickou náladu.

Hodně světla

V tmavé kuchyni je dvojnásobně důležitý dostatek světla. Nezakrývejte okna těžkými závěsy a vpusťte světlo dovnitř. Část světla můžete do kuchyně pronikat ze sousední místnosti. V otevřené dispozici to není problém, ale pokud jde o samostatnou místnost použijte skleněné dveře. Pozornost věnujte správnému rozmístění a výběru svítidel. Využít můžete vnitřní osvětlení skříněk, bodová světla i centrální osvětlení. Nad jídelní stůl a kuchyňský ostrov vyberte atraktivní lampy ve stejném designu.

V harmonii se světlým dřevem

Dřevo v přírodním nebo teplém odstínu udělá v tmavé kuchyni skvělou práci. Obzvláště zajímavě působí dřevo s výraznější kresbou. Světlý odstín dřeva můžete použít na podlaze, pracovní desce, horních skříňkách, kuchyňském ostrově nebo na otevřených policích, které tmavou kuchyni i vizuálně odlehčí. Opatrní buďte, pokud máte dřevěné i okna, parapety či dveře, abyste nekombinovali příliš mnoho různých odstínů a dřevěných dekorů.

 

Reklama