Orientální styl v Maroku dostává nové, okouzlující podoby

0
24
Reklama

Maroko je země na severu Afriky, v níž se slévá orientálnost blízkého východu s tradiční africkou kulturou. Atmosféra této země se odrazila i v bytovém designu a oblíbili si ji lidé z celého světa.

Pokud jste milovník cestování a Maroko již máte ve svém seznamu zemí, které chcete navštívit dávno odškrtnuté, jistě nám dáte za pravdu, že marocký styl odražený v interiérech nápadně připomíná známou pohádku o Aladinovi a jeho kouzelné lampě. Už z obrázků se na nás totiž valí těžké zemité vůně, ohromí nás pestrobarevnost a v dálce slyšíme typickou táhlé píseň zaklínače hadů.

Vyřezávané příčky, oblouky a barvy

Marocký styl je jeden z těch, které jsou na první pohled rozeznatelné a splést bychom si ho mohli snad jen se stylem příbuzným arabským zemím. Typické jsou pro něj oblouky, těžké vůně, pestrobarevné textilie, které jsou navrstvené a nechává se vyniknout struktuře tkanin, dále jsou to vyřezávané detaily (paravány, světlíky, dokonce celé příčky) či měkoučké posezení.

V novém hávu

Několik designérských organizací se rozhodlo přinést do světa klidnější, uhlazenější verzi marockého voňavého stylu. Posezení na polštářích porozkladaných na zemi vyměnili za luxusnější sedačky, barevnost tkanin nahradily jemnými zemitými barvami s jedním, dominantním barevným akcentem, ale ponechali například klasické vyřezávané oblouky, či zdobené stropy.

o_keenan

Reklama