Osvěžte si kuchyni

0
13
Reklama

Pokud nemáte mnoho peněz na celkovou rekonstrukci kuchyně, nezoufejte. Stačí pár barevných pomocníků a několik triků, které dodají kuchyni nový vzhled.

Neobávejte se barev

Světlejší barvy na stěnách a dvířkách kuchyňské linky dávají místnosti pocit vzdušnosti a svěžesti. Pokud však jednu stěnu vymalujete nebo vsadit na populární tapetování, hned bude působit celý interiér moderně a mladistvě. Nebojte se výraznějších barev a vzorů.

Hra s textilem

Jen taková malá drobnost jako utěrky, chňapky a zástěrky vystavené v kuchyni dokáží zázraky. Vyberte si textilii se vzorem a barvou, která vaši kuchyň oživí a z ní si ušijte nebo pořiďte všechny tyto doplňky.
Zvlášť pokud máte kuchyňskou linku spojenou s jídelnou, pohrajte si s textilními doplňky. Vyberte si jednu až dvě barvy, do které budete interiér ladit. Tehdy bude působit celistvě a čistě, více barev by už tuto harmonii mohlo narušit. Sedáky na židlích, prostírání či kobereček u kuchyňské lince mohou výborně ladit stejným vzorem nebo barevností tón v tónu.

Zaměřené na detail

Výměna kuchyňských dvířek je náročné časově i finančně. Za pár eur však seženete kuchyňské úchytky, které udělají velmi mnoho v celkovém působení kuchyně. Na výběr je máte nespočet, od kovových, porcelánových, dřevěných, plastových až po skleněné. Fantazii se meze nekladou, proto neváhejte i takovou drobností dodat kuchyni originalitu.

nápadité spotřebiče

Pokud se právě rozhlížíte po novém mixéru, kávovaru, topinkovači či varné konvici, prohlédněte nudné bílé. Na trhu je najdete v různých pastelových barvách nebo v nápaditém retro designu. Nemusíte si s nimi dělat starost, kam je uložíte. Klidně je nechte vystaveny, protože svým vzhledem budou výborně dotvářet nový interiér kuchyně.

Čarování se světlem

Dopřejte kuchyni dostatek denního světla, proto svěste těžké a mohutné závěsy a raději je nahraďte jednoduchými textilními roletami, které si večer nebo při intenzivnějším sluníčku jednoduše stáhnete. Centrální a účelové osvětlení kuchyně doplňte náladovým. Dodá kuchyni pocit větší přehlednosti a zároveň jí vdechne punc originality. Moderním typem efektního osvětlení, které navozuje mystickou atmosféru a umožní vyniknout nábytku, spotřebičem a doplňkem v kuchyni jsou LED diody. Gumové pásky, ve kterých jsou zataveny LED-ky se dají nalepit kamkoli – na polici, do výklenku, do zásuvky … Dekorativní osvětlení může mít zase podobu starožitné či umělecké lampičky, svícnu, které dodají kuchyni jiskru a nádech jedinečnosti.

Reklama