Známe nejošklivější barvu světa

0
34
Reklama

Zábavným úkolem – přijít na to, která barva je nejošklivější na světě – se tři měsíce zabýval tým australských odborníků. Výsledek výzkumu měl původně odradit lidi od kouření.

Z tisíce kuřáků, jejichž zkoumali, která barva jim je nejvíce nepříjemná, nejvíce odpudivá vyběhla právě barva známá také jako „opaque couché“, resp. Pantone 448 C . Je logické, že se v některých částech světa ji začali využívat na obalech cigaret z očividného důvodu. Uvidíme, jak zabere a jak se jí použití rozšíří do dalších produktů, kterým bychom se měli vyhýbat.

Je stále v módě

Podívejte se na Pantone 448 C. Je zelená, hnědá, temná olivovězelená? Pojímá ji jako ošklivou? Pantone 448C je spojena s hlubokými a bohatými barevnými tóny země, které jsou populární na sedacích soupravách ale i dalších interiérových doplňcích. Svou okouzlující stránku ukazuje iv módě, designu, architektuře a v přírodě. Vyvolává koloniální atmosféru a safari, krásně zvýrazní pastelové tóny, obdivuhodně ladí s kovem i dřevem. Oblíbená je i v populárním škandinávkom stylu. A velmi ladí se současnými trendy, které nahrávají přírodě a vintage odstínem. Je zřejmé, že vnímání krásy závisí na očí pozorovatele, je subjektivní a design přebíjí společenský názor.

Reklama