Oživte svoje bydlení žlutou

0
1
Reklama

Nabízíme vám 10 inspirací, jak na to

Co říkáte na neutrální jemnou barevnost, kterou často používá moderní design? Bílá, zemité zda šedé odstíny působí většinou čistě a elegantně. Vypadá to dobře, ale i tak vždy máte chuť takový seriózní minimalistický koncept pokřivit něčím živím a svěžím? Zkuste ho pocákáme žlutou! (Nejen) do sychravých podzimních dnů vám vaše vyžltené bydlení přinese kousek letního slunce.

Opravdu stačí pár žlutých kapek. Žádné přehánění. Jeden-dva zářivé kousky hravě odeženou od jednoduchých čistých linií riziko nudy. Pokud byste rádi přidali i punc luxusu, s citem přimíchejte honosnější sestru žluté – zlatou.
Na této pohodlné sedačce vás obklopí pravidelnost a uspořádanost. Aby se příliš neroztahovali a nechali prostor i jeho obyvatel dýchat, musela část stěny zežloutnout. Výrazný pás se schválně vyhýbá středu televizoru, vždyť vyčuhovat z řady je někdy pořádně zajímavé.
Zde se protiklady opravdu přitahují. Vintage a průsvitný plast vytvořily barevně sjednocený celek a "probuzení" pozorovatele nechali plně v režii loveckého detailu. Vidíte, i jeden žlutý v místnosti stačí …
Pokud roli žlutého solitéru přenecháte typickému druhu nábytku, může vedle zkrášlování i odrážet funkci dané bytové části.
Platí to i při tomto kuchyňském ostrově. Jelikož je ve svém okolí barevně výjimečný, může si dovolit i materiálovou výjimku. Jeho lesklý povrch působí, že je z trochu současného soudku jako kov a cihlový obklad, přestože ani ty se v tomto případě již zcela nespolehli na klasiku a přijali aktuální styling.
Takže žlutá nemá problém ani v prostředí s nádechem industriálu. Ani toto místo nemůže díky vysokým oknům a ještě vyšším stropem zapřít svou nebytovou minulost, i když zařízení a doplňky ho posunuli do značně útulnějších sfér. Svůj podíl na tom zase mají i barevné detaily. Slunný, zda pokud chcete, vajíčkový odstín nemusí být vždy individualista. Přidejte stejně zářivou modrou nebo zelenou a je to! Pozor však na podklad! Ten stále zůstává příznačně nenápadný.

Zde byste žlutou asi nečekali, ale zvládla i námořnické retro!
Někdy je třeba vzít zvýrazňování interiéru pěkně od podlahy!
Co dokáže jedno barevné plátno . Ušetří litry barvy a kopec designových kombinací!
Závěrečný záběr snad zalomí i posledních paličáka, kteří se neumějí odhodlat decentně oživit svůj "čistý" interiér. Klidně si žlutou pusťte k tělu; pokud to uděláte v posteli, i zachmuřené rána budou alespoň trochu sluneční.

Reklama