Pěstování ředkvičky doma v nádobě

0
211
Reklama

Šťavnaté červené ředkvičky si umíte vypěstovat i na balkoně v nádobě. Pokud se bojíte, že byste neměli hodně sklizně, vyzkoušejte užitečné tipy.

Ředkvičky si dokážete vypěstovat i doma v obyčejném truhlíku. V tomto případě je nemusíte vysévat klasicky do řádků, protože jejich v nádobě nebude třeba okopávat. Rovněž netřeba nechávat prostor na jiný zeleninový druh, vždyť budete v jednom truhlíku pěstovat pouze ředkvičky. Využijte tedy prostor naplno a vysejte jejich hustší, ne však tak, aby si navzájem překážely.

Výběr odrůdy

Výběr odrůdy důkladně zvažte. Chcete pěstovat brzkou ředkvičku v jarním období, nebo se zaměříte na pozdější výsev? Odrůdy, které jsou určeny jako předplodina, vám totiž v pokročilé jara nebo v létě během dlouhých teplých dní začnou vybíhat do květu, nebudou vytvářet chutné bulvičky.

Pravidelná zálivka

Ředkvičky jsou zvláště citlivé na přiměřenou vláhu. Jestliže substrát proschne a rostliny budou muset hospodařit v suchém prostředí, kvalita vaší úrody klesne. Ředkvičky budou pálivé a tvrdé. Když si pak vzpomenete, že pěstujete ředkvičky a třeba je zalít, bulvičky zůstanou duté, „houbovité“.

Chutné, šťavnaté bulvičky s máslovou konzistencí se vám podaří vypěstovat pouze tehdy, pokud budete dbát na pravidelné zálivku a rostliny nebudou strádat.

Pozor, neprehnojte!

Ředkvičky potřebují dostatek výživy, zejména tehdy, pokud je pěstujete v truhlíku s omezeným množstvím substrátu. Příliš mnoho hnojiva však může způsobit štiplavou a nepříjemnou chuť bulviček .

Reklama