Vyčarujte si romantickou atmosféru v zahradě

0
18
Reklama

Kdo by po ní netoužil? Jen tak si sednout nebo ještě lépe – lehnout, vdechovat vůni přírody a kochat se pohledem kolem sebe na záplavu barev všude kolem. Ach, to je ta pravá zahradní romantika.

Sezóna, kdy si přírodu užíváme ve velkém, je tady! Pokud patříte mezi ty, kteří mají u domu alespoň malý kousek zeleně, byl by hřích v tomto období ho obcházet bez povšimnutí. Neboť … K tomu, abyste v ní pohodlně posedávali, stačí tak málo.

Zahradní lenošení bude vypadat kouzelně, zda si pod korunami stromů rozložíte sezení, matrace, přehodíte přes ně barevné přehozy, které vás během večerů zahřejí, rozmístěte po trávě skleněné uzavíratelné svítilny a lucerny, ale i když si na větve stromů natáhnete zahradní světýlka a zavěsíte zahradní síť.

K tomu, abyste se v zahradě cítili dobře, vůbec nepotřebujete nové zahradní vybavení. Atmosféru můžete vyčarovat i jinak. Nebojte se využít staré křesla, deky, množství polštářů nebo i dřevěné palety, bedničky a řezivo pařezy. Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou. Zahrada přece hýří různými barvami, vůněmi a také květy všelijakých tvarů. Tak tedy, proč se jimi nenechat inspirovat? Vyčarujte si u sebe v zahradě atmosféru podle vlastních pocitů a možností.

V případě, že máte altán nebo sezení pod střechou či nevyužité dřevěné trámy, zavěste na ně závěsy. Dodají vám pocit soukromí, zjemní silné sluneční paprsky a dodají jakousi přímořskou atmosféru. V přírodě je všechno tak dokonalé i ve své nedokonalosti, neprahnite proto ve vaší zahradě po bezchybnosti. Koneckonců, i starý ošoupaný nábytek může v záplavě barevných květin a zelených listů vypadat fantasticky.

Tak tedy, hurá, do zahrady, romantika volá …

Reklama