Podzemní zavlažování

0
42
Reklama

Automatické zavlažování vám ušetří čas i peníze. Při doporučeném množství vláhy, které se na 1 m2 pohybuje v rozpětí 4 – 6 litrů za den, je to nepostradatelný pomocník majitele větších zahradních ploch. Žádné konve a žádné hadice roztahané po celé zahradě. Podzemní zavlažovací systém dokáže pracovat samostatně a přesně podle vašich pokynů.

Díky systému automatického zavlažování vám ubude starosti před odjezdem na dovolenou nebo pracovní cestu. Nemusíte ani ráno o půl páté vstávat, abyste zahradu polili, spíše než začne pražit slunce a ani večer čekat, až slunce zajde. Pokud totiž zavlažuje během dne, počítejte s vyšší spotřebou vody o asi 30% a hlavně rizikem poškození rostlin, pro které je takové zavlažování nevhodné.

S automatickým zavlažováním Gardena dosáhnete optimální množství závlahy a nejen že bude závlaha rovnoměrná na celém, přesně vytyčeném prostoru, ale díky senzoru půdní vlhkosti a dešťovému senzoru dostanou rostliny jen tolik vláhy, kolik jí opravdu potřebují. Změnu uvidíte v zahradě a také v peněžence.

Jak to funguje?

Automatický zavlažovací systém je jednoduše ovládaný přes zavlažovací počítač nebo zavlažovací hodiny. V několika krocích lze jednoduše naprogramovat začátek a délku zavlažování, zavlažovací cykly nebo třeba i jednotlivé dny na zavlažování. Od tohoto momentu si už se zavlažováním starosti dělat nemusíte.

V zemi jsou uloženy instalační trubky, přes které se dostává voda k postřikovačem, také ukrytým v zemi. Ty se tlakem vody dostávají nad povrch, kde zůstávají až do ukončení cyklu. Po vypnutí přívodu vody se díky pružině zasouvají zpět pod zem, aby na trávníku nepřekážely a zároveň se předešlo jejich poškození.

Reklama