Pohledový beton

0
26
Reklama

Dost bylo tapet, pravidelnému malování, omítkám a pod. Je tu nový trend, který upřednostní zejména milovníci industriálního stylu a minimalismu. Pohledový beton.

Pohledový beton je pojem, který je odvozen z francouzského „Beton brut“ – drsný beton. Ve skutečnosti jde o ponechání a přiznání surového materiálu v interiéru, bez jakéhokoliv obkladu, či jiné povrchové úpravy. Tato řešeny mohou být příčky, podlahy, stropy a dokonce i stěny místností.

Má své výhody

Kromě estetické funkce, kterou s sebou bez námitek nese a ocení jej zejména ti, kteří propadli současnému trendu industriálního, surového městského stylu má taková forma povrchové úpravy stěn i praktické výhody. Materiál, který je sám o sobě těžký, má vysoké akumulační vlastnosti znamená to, že výkyvy teplot se ho až tak nedotknou jako je tomu u některých lehkých materiálů. Znamená to tedy, že beton zvyšuje tepelnou setrvačnost budovy.

Podtrhněte ho

Surovost tohoto neopracovaného materiálu působí v interiéru dost chladno. Proto je ideální kombinovat ho s měkkými, příjemnými materiály, které nechají vyniknout jeho podstatu. Pokud zvolíme do interiéru příčku z pohledového betonu, můžeme k ní postavit pohodlnou sedačku, pohodit na ni pár polštářů a měkkou deku, přidat pár pokojových květin.

Nezapomeňte na jeho variace

Velkou výhodou tohoto materiálu je celkově jeho stálost, nenáročnost na údržbu a také je stálobarevný. Pokud se vám jeho klasické provedení nelíbí, můžete sáhnout po grafickém betonu, který je pomocí speciální technologie nanášení tenkého povrchu zdobený vybraným vzorem nebo beton se skleněnou drtí, který vytváří v prostoru působivý efekt. Stačí si jen vybrat.

3

Reklama