Posilovač břišních svalů

0
181
Reklama

Břicho patří mezi svalové partie, které zajímají stále více mužů i žen. Posilování břicha je totiž záležitostí nejen vypracování svalstva, ale i jeho formování. Když si k tomu přičteme, co všechno oběžný laik považuje za břicho, dostaneme s  k velmi širokému rozsahu potřebných cvičení.

Naštěstí s tímto vším nám umí pomoci zařízení zvané posilovač břišních svalů. Nejedná se jen o jeden jediný typ zařízení , ale o různé stroje a nářadí, které slouží k vyformování svalstva na břiše. Nyní si ty nejvíce vyhledávané zařízení představíme.

Žádný elektrický posilovač břišních svalů, ale poctivé cvičení

Mnoho lidí se snaží usnadnit si posilování břišních svalů pomocí elektrických pomůcek , například přes vibromasážní pásy . Zde je třeba říci, že přesto, že takový způsob může přinést dílčí výsledky, skutečné posílení a vypracování břišního svalstva je tímto způsobem velmi těžkopádné .

Klasické poctivé cvičení tak nenahradí nic. Základem je cvičení sed-leh , kterým lze podle techniky provedení posilovat přední i boční břišní svalstvo kdekoliv. Existují i různé jiné varianty tohoto cviku, ty jsou však určeny spíše profesionálům. Poctivé cvičení je nejlepší cestou k vypracovanému břichu a na první pohled jednoduché zkratky nefungují.

Specializovaný posilovač na břicho

Ještě lepší možností, jak manuální posilování, jsou posilovací stroje na břicho . Ty přinášejí viditelné výsledky za kratší čas a to zejména proto, že jsou speciálně zkonstruovány na co největší a  nejefektivnější zátěž břišního svalstva . Tyto posilovače mohou mít podobu lavice, komplexního stroje i speciálního zařízení.

Například tento masážní a posilovací stroj na břicho procvičuje všechny břišní svaly a zároveň svalstvo pásu a zad současně . Účinným je také posilovač břišních svalů značky Hydraulicline , který je ze série strojů určené na speciální kruhový trénink a umožňuje pohodlné, ale zároveň velmi účinné posilování břišního svalstva pro každého.

Velmi rozšířené jsou i posilovací stroje na břicho a záda značky Body Solid. V poměru ceny a kvality představuje tato značka a její zařízení špičku, kterou naplno využijete iv domácím prostředí. Stroje disponují nastavitelnými válci na břicho i záda a o cvičení se starají kvalitní zátěžové cihličky.

Recumbentu na posílení břicha

Na posílení břišního svalstva hodí i recumbentu . Jde o stroje kombinující posilování břicha spolu se svalstvem dolních končetin . Díky tomu, že během tréninku na recumbentu sedíte, je tento stroj vhodný prakticky pro všechny váhové i věkové kategorie. Pokud k tomu připočteme možnost horizontálního nastavení sedadla, jde o univerzální zařízení.

V této kategorii dáváme do pozornosti magnetický recumbent HMS . Jedná se o novinku na trhu, která patří do vyšší třídy a disponuje moderním typem odporu, čili magnetickým odporem. Díky tomu je posilování a cvičení mimořádně efektivně. Recumbent obsahuje počítač, má nosnost až do 120 kg a pokud ho budete chtít přenášet, pomohou vám kolečka.

Posilovací věž na komplexní cvičení

Chcete posilovat nejen břišní svalstvo, ale i jiné svalové partie a nechcete mít doma příliš mnoho nářadí či zařízení , doporučujeme multifunkční posilovací věže . Jde o zařízení známé zejména z profesionálních posiloven, ale na trhu jsou už i modely určené pro domácí fitko.

Zajímavá je například tato multifunkční posilovací věž ProfiGym , která nabízí možnost procvičování břišního svalstva pomocí stahování lana, ale například i funkci hrazdy, bradel či stepperu. Na věži je možné provádět celkově až 100 cviků a současně s břichem můžete posilovat například i záda.

Pokud hledáte ještě lepší posilovač břišních svalů, špičkou ve svém oboru jsou posilovací věže Body Solid . Jde o značku, která nabízí kvalitu bez kompromisů a to jak z pohledu materiálů a konstrukce, jakož i z pohledu možností na cvičení.

Posilovací kolečko, obruč, hrazda a další zařízení

Nejen posilovací věže nebo speciální posilovače břišních svalů, i mnohem jednodušší zařízení vám mohou pomoci s  formováním břicha a jeho svalů . Někdy se říká, že v jednoduchosti je krása a právě s tímto heslem budeme nyní pracovat nejvíce.

Pro efektivní posilování a trénink doporučujeme jako posilovač břišních svalů:

  • posilovací kolečka – jde o skvělý doplněk k posílení břicha, hrudníku, páteře i ramen, který se využívá i při rehabilitačních a korekčníchcvičeních a je možné s ním cvičit vleže, vsedě i vestoje
  • švihadla – na první pohled jednoduché zařízení, které používají děti ve školce, ale nenechte se oklamat, jejich účinek na břišní svalstvo je mimořádný; navíc, ty moderní již obsahují i počítadlo , takže vaše cvičení může být velmi přesné
  • obruče – totéž, co platí pro švihadla, platí i pro obruče, které ale svalstvo břicha nejen posilují, ale především formují a  pomáhají i na hubnutítím, že odbourávají přebytečný tuk z těchto citlivých partií
  • na posilování břišního svalstva s vlastní váhou jsou velmi dobré i závěsné posilovací systémy nebo multifunkční hrazdy , kde formujete nejen přední, ale i zadní část horní poloviny těla

Kde nakupovat? Dejte na zkušenosti jiných

Posilovače břišního svalstva a další sportovní nářadí a zařízení nabízejí především specializované prodejny . V nich lze nalézt poměrně široký sortiment a také několik značek kvalitního fitness vybavení pro domácí posilovnu. My doporučujeme zaměřit se na ty internetové obchody, které již mají známou značku.

Na našem trhu jsou v této oblasti špičkou zejména dva a to Insportline a Fitness-store . Alternativou může být i větší všeobecný eshop, například Hej . V případě těchto eshopů získáte velký výběr, výhodné ceny a zejména kvalitní zákaznický servis .

 

 

Reklama