Příčky jednoduše a pro klid v domě

0
38
Reklama

Pokud se pustíte do rekonstrukce, nástavby či novostavby, u příček byste se neměli vyhnout setkání s Ytongem. Oceníte, že je lehký, tvarovatelný a práci s ním zvládne i laik. Snadno se v něm dělají rozvody a instalují zařizovací prvky. A pokud si potrpíte na klid v ložnici nebo potřebujete ušetřit pár centimetrů ze šířky, je zde Silka od stejného výrobce.

Systém stavebních komponentů Ytong zahrnuje celé portfolio komponentů včetně schodů, stropů i střechy. Příčkové tvárnice však patří k těm nejpoužívanějším a nejznámějším prvkem. Hlavním důvodem je opracovatelnost a lehkost – lze je snadno tvarovat a díky nízké hmotnosti je snadno vynesete například i na patro. Nebudete potřebovat ani klasickou maltu – zdicí maltu na Ytong si připravíte bez míchačky a díky tenkovrstvému zdění její spotřebujete minimum. Co při zmíněných rekonstrukcích a nástavbách oceníte, zvláště pokud se do úprav pouštíte sami.

Pár slov s architektem o příčkách z Ytongu

Unikátní vlastností Ytongu je, že umožňuje tvarově atypická řešení. Kromě tvárnic, které si přizpůsobíte jednoduchým řezáním, což je velmi úsporné s ohledem na spotřebu materiálu, systém zahrnuje také obloukové segmenty a překlady pro zásuvné dveře s pouzdrem. Proto je Ytong oblíbený také u architektů, kteří projektují domy s atypickými tvary, půdorysy či interiérů. Potvrzuje to svou prací například i Ing. arch. Zdeněk Fránek, jeden z nejznámějších současných architektů. Ve své práci často kombinuje množství různorodých materiálů, na stavbu příček používá zejména Ytong. „Tvárnice z Ytongu mají lehkou hmotnost, nenáročnou montáž a snadnou použitelnost v zaoblených a atypických tvarech. Kvalitu tohoto materiálu jsme si už mnohokrát ověřili. Mám rád čisté a jednoduché řešení, proto příčky navrhuji z Ytongu, „ uvádí architekt.

Silka – na tenké stěny a akustickou pohodu

Pokud zvažujete ve svém projektu doslova každý centimetr nebo chcete zvýšit protihlukovou ochranu například ložnice nebo dětského pokoje, výrobce Ytongu nabízí tvárnice s podobným a čistě přírodním složením – Silka. “ Už tvárnice tloušťky 240 mm splňují normu na protihlukovou ochranu v mezibytových stěnách, příčka hrubá 100 mm pak odpovídá útlumu pro akusticky chráněnou místnost,“ vysvětluje  technická poradkyně Ytongu. S výběrem optimálního řešení, jakož i výpočtem materiálu vám v Ytongu pomohou, a pokud se do díla opravdu chystáte pustit vlastními silami, je možné zapůjčit si i nářadí.

www.ytong.sk 

Reklama