Proč je dobré mít šedou ložnici

0
189
Reklama

Šedá ložnice nemusí být ani zdaleka smutná, šedá je elegantní a sofistikovaná barva do ložnice.

Šedá je jedna z nejvšestrannějších a v současnosti i nejpoužívanějších barev v interiéru. Je považována za nadčasovou a neutrální barvu. Se stejnou elegancí, jak zdobí obývací pokoje a rafinovaně i kuchyňské prostředí, ji můžete vnést i do ložnice. Pokud máte nějaké pochybnosti o šedé v ložnici, tady je 8 důvodů, proč ji zvolit.

1. Šedá pro ty, kteří se rádi hrají s odstíny

Šedá je nejvhodnější barva na vytváření její chromatických nuance. Tón v tónu, od jasné až po tmavou antracitovou můžete šedou použít na površích stěn a podlah, na nábytku a doplňcích a nezapomeňte ani na textilní prvky lůžka – polštáře, peřiny, přikrývky.

2. Šedá do omezeného prostoru

Šedá v jasných a světlých odstínech dodá malé ložnice útulnou atmosféru. Jemná, ale přesto intenzivní šedá a méně nápadná bílá budou spolu vytvářet zajímavou kombinaci a dají prostoru potřebnou dávku jasu.

3. Šedá k vytvoření relaxačního prostředí

Různými odstíny šedé vytvoříte v ložnici relaxační prostředí. V chromo terapii se šedá považuje jako přirozený amulet odvraceje úzkost a emoční napětí. To je důvod, proč šedou použít nejen v ložnici dospělých, ale i dětí.

4. Šedá pomůže při úsporných řešeních ložnice

Pokud máte nízký rozpočet na zařízení ložnice, ušetřit můžete pokud si koupíte jednoduchou postel bez čela a definujete ho pomocí šedé barvy za postelí. Ocelově šedý nebo antracitový odstín změní celý obličej místnosti a pěkně orámují a zjemní postel.

5. Šedá zvýrazní design

V ložnici v minimalistickém stylu šedá zvýrazní nábytek nebo jeho část, například čelo postele, se zvláštním designem. Nebo zvýrazní čisté, jednoduché linie postelí a zvýrazní stylovou hru materiálů a povrchových úprav.

6. Šedá rozbíjí monotónnost bílé

V jednom nebo více odstínech může být šedá výborným řešením jak rozbít jednotvárnost převládající bílé.

7. Šedá pomůže zvýraznit jiný odstín

Pokud se chcete hrát s barvami, světle šedá může být nejlepší základní barva, na níž vyniknou výraznější, například modrá, zlatá, vzory či barevný mix.

8. Šedá zvýrazní povrchy

No a nakonec šedá může být zajímavá volba na zvýraznění povrchů, jejich struktur a textur. Obzvláště krásné vyzní na podlaze, tapetách ale i všech textiliích.

Reklama