„Propadlé“ postele – proč se vyrábí

0
35
Reklama

V zařizování ložnic je momentálně aktuální neobvyklý trend – „propadlé“ postele. Jsou pohodlné a designéři je prezentují jako skvělé řešení do malých ložnic, protože opticky nezatěžují prostor.

Zdravý spánek

Kdysi bylo spaní na posteli privilegiem bohatých a chudí lidé většinou spávali na zemi. V průběhu se tento zvyk z našich příbytků vytratil. A přitom spánek na tvrdém povrchu má pozitivní účinky na zdraví – pomáhá zlepšovat krevní oběh, držení těla a je prevencí bolestí krku a páteře.

Užijte si volný pád

Do podúrovňových postele můžete po náročném dni únavou doslova padnout. Úraz nehrozí, neboť spadnete do měkkého. O tomto typu postele můžete uvažovat i tehdy, když si neustále bouchl nohy o rám postele. Trend nízkých postelí se s největší pravděpodobností inspiroval japonským stylem spaní a je vyhledáván především v minimalisticky zařízených interiérech.

Ideální pro děti

Podúrovňové postele mohou být zapuštěné v podlaze, ve vyvýšeném pódiu i v masivním dřevěném nebo čalouněném rámu.Takovou postelí určitě nadchnete děti, protože pro ně se spojuje s dobrodružstvím. Spánek v nižší úrovni je pro děti bezpečnější než spaní na vysoké posteli. Z podúrovňových postelí se nedá spadnout, maximálně se můžete vykotoulit. Zabijete dvě mouchy jednou ranou – už se nebudete bát, že děti spadnou a děti se přestanou bát strašidel pod postelí.

Vysoká nebo nízká?

Máte dilema, zda je pro vás spaní na podúrovňových posteli vhodné? Kompromisem může být postel umístěna na vyvýšeném pódiu. Umožní nejefektivněji využít plochu místnosti. V pódiu můžete uskladnit množství sezónních a málo používaných věcí. Kromě úložného prostoru získáte pohodlnější přístup do postele. Pravdou totiž je, že vstávání z nízké postele může být v určitém věku a při jistých zdravotních potížích náročné, ne-li nemožné.

thajska-loznice-v-modernim-interieru_586x392

Reklama