Stolky, co pohladí oko i duši

0
9
Reklama

Podávání kávy nebo čaje je malý rituál.Stejně i sezení v obývacím pokoji a vychutnávání si života. Malé stolky na kávu a čaj jsou funkční ozdobou bytu. Mají své nezaměnitelné místo v našich domovech.Svůj tvar a nízký vzrůst nezměnily už léta a přesto umí být z roku na rok trendy.

Skládačky

Skládání, variace, mnoho možností, to nás neustále láká. I skládací stolek tak může být osvěžením bydlení. Přináší jakousi akci dynamiky a tvořivosti, přestože bude stát na jednom místě. Alespoň z času na čas si ho ale můžete představit.

Sklo nemusí být obyčejné

Skleněné kávové stolky jsou běžné.Svlažení je pod nimi dřevěná polička, nebo celý box, ve kterém jsou umístěny časopisy, knížky, drobnosti, cokoliv. Mohou tam být od výroby, nebo si jej můžete dotvořit sami. Výhodou je, že takto můžete variovat skleněný stolek ať už výsostně moderně, nebo do stylu vintage. Rozdíl je jen v tom, jakou výplň si zvolíte.

Zajímavé dřevo

Jsou stolky z týkového dřeva, exotického akátu, manga. Vypadají krásné, nadčasově. I dub, či buk z našich lesů jsou masivní ozdobou obývacího pokoje. Zajímavou alternativou je i kávový stolek přímo ze dřeva kávovníku, nebo indické kousky vytvořené ze dřeva námořních lodí. Možností je mnoho. V exkluzivním dřevě je vsazena pečeť historie, příběh a ten bude tak trochu vyprávět i přímo u vás v obýváku.

Stolek, který nestojí

Minimálně ne na čtyřech obvyklých nožičkách. Pravdou je, že s odmávaním socialismu jsme se rozloučili s uniformitou, ale některé typizace, jakoby ne a ne odejít. Například čtyři nohy stolu jsou téměř v každé domácnosti jako přes kopírku. Nechte je tak, použijte mikádovými koncept stojanu vašeho stolu, nebo klidně i polokouli, trojúhelník. Na kávovém stolku nebudete klepat řízky a tak si můžete na úkor vyšší pevnosti dopřát více kreativity.

Handmade stolky

Patří k nim verze poslepované z palet, z papíru, z časopisů. Nevypadají špatně, jsou nekonvenční, hodí se na přechodné bydlení a do interiérů, kde je etno styl takovým malým náboženstvím.

Stolek a nestolek

Některé stolky ani nepůsobí jako stolek. Klidně by mohly plnit například i funkci taburetky, nebo ozdoby, ale kávičku či čaj pohodlně udrží.Nevypadají tuctové a pokoj změní z běžného prostoru na něco nekonvenční.

konf_stolek2

Reklama