Vodní postel

0
612
Reklama

Bolesti páteře jsou nejčastějšími bolestmi, které lidi trápí. Výběr matrací z různých materiálů s odlišnou tvrdostí umožňuje každému vybrat si ten nejpohodlnější. Kromě klasických matrací přináší velkou úlevu pro bolavá záda vodní postel. Při ležení v ní máte pocit jako byste se vznášeli.

Zdravotní výhody

Spaní na vodě přináší tělu úlevu, protože mu poskytuje oporu bez rušivého tlaku. Váha těla se rozloží rovnoměrně, svaly se mohou uvolnit. Příjemně teplá voda z matrace má pozitivní vliv při revmatismu nebo artritidě. Vodní matrace je vhodná pro alergiky a astmatiky, protože se snadno udržuje. Spánek je celkově hlubší a méně přerušovaný, což přispívá k lepší psychické a fyzické regeneraci organismu.

Typy matrací

Na trhu jsou dostupné tři typy matrací: hadicový a tzv. Hardside a softside. Hadicovou vodní matrace tvoří několik hadic naplněných vodou, které jsou překryty polyuretanovou pěnou. Obsahuje malé množství vody, proto se může položit i na obyčejný dřevěný rošt. Neposkytuje však takové výhody ležení jako matrace Hardside nebo softside. Hardside je starší typ vodní postele se silnou dřevěnou konstrukcí, do které se vkládá vodní matrace. Softside matrace je možné zabudovat i do vlastního rámu postele, protože má pěnový obvod.

Vysoké účty za vodu?

Potopit ani zvýšených účtů za vodu se nebojte. Vodní matrace je vyroben ze speciálního materiálu, který při běžném používání nepraskne. Všechny vodní postele mají bezpečnostní fólii, takže v případě proděravění vytékající vodu zachytí. Matrace se naplní vodou pouze jednou, není třeba ji doplňovat. Voda se nezkazí, protože se do ní přidává speciální „kondicionér“, který stačí dolít jednou ročně. Na matraci se nachází snímatelný potah, který můžete prát. Samotný povrch vodního matrace se čistí speciálním prostředkem.

Jedna či dvě

Vodní matrace se vyrábějí ve standardních velikostech s výškou 21 cm. Jejich tvrdost závisí na hmotnosti jednotlivce, proto není vhodné koupit na manželskou postel dvojmatrac. matrace se naplní vodou do takové míry, abyste při sezení lehce cítili spodní desku. Pokud ji necítíte, vody je příliš mnoho. Každá matrace obsahuje termostat, na kterém si nastavíte požadovanou teplotu vody. Nezbytností instalace vodní postele je tedy blízkost elektrické zásuvky. Doporučená teplota vody je 28 ° C. V letním období postačí 25 ° C.

Žádná mořská nemoc

Pro pohodlí je důležitý čas ustálení. Čím je kratší, tím lépe. Udává, za jak dlouhou dobu se matrace po otočení, uklidní. K ustálení přispívají tzv. stabilizátory, které se nacházejí v matracích. Používají se válce z PVC, komůrky nebo rohože uvnitř matrace, které umožňují různé stupně stabilizace. Za nejlepší jsou považovány rohožové stabilizace.

898670

Reklama