Jak prosvětlit místnost otočenou na sever s nedostatkem světla

0
92
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři. Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Paní Karolína plánuje rekonstruovat a napsala do naší Poradny. Chtěla vědět, jak má pracovat při zařizování pokoje, která je otočena na sever a denně se jí nedostane dostatek světla. Zeptali jsme se tedy našich šikovných designérek Ivany a Simony, které naší čtenářce doporučují pár základních, ale velmi důležitých kroků:

Barva hraje v interiéru nejdůležitější roli. Světlo může odrážet nebo pohlcovat. Čím tmavší barvy budete používat, tím tmavší bude místnost působit.

Jelikož se jedná o prosvětlení, doporučujeme světlé, zářivé barvy. Nemusíte měnit nábytek a dělat velké rekonstrukce. Barva se může objevit na doplňcích.

Rovněž i lesklé materiály, které odrážejí světlo, budou působit jako malé světýlka. Zrcadlo místnost opticky prodlouží a prosvětlí.

Velmi podstatná je barva stěn. Zde bychom jednoznačně volili bílou barvu. Tím se efekt prosvětlování interiéru zvýší na maximum.

 

Reklama