Je vhodné k parketám zvolit vzorovanou tapetu?

0
34
Reklama

Šikovné designérky Ivana a Simona z interiérového studia Live in jsou tu pro vás, milí čtenáři. Nevíte si poradit při zařizování nového bydlení či rekonstrukci? Zeptejte se jich, rádi pomohou!

Paní Anna nám napsala a chtěla vědět, zda je vhodné ke dřevěným parketám s přírodním vzorem na stěnu zvolit vzorovanou tapetu. Doma právě mění podlahy a když už rekonstrukce, tak pořádná. Zeptali jsme se tedy Ivany a Simony, které řadí:

Tapety si znovu získávají svou oblibu. V parketách nevidím žádný problém. Parkety vytvářejí na zemi souvislou plochu, která není rušivá. Spíše se jedná o složitost interiéru. Pokud je interiér jednoduchý, tapeta ho velmi oživí. Častokrát se stává nejvýraznějším doplňkem v místnosti.

Pokud je v interiéru použitých množství barev a doplňků, zvolila bych jednoduchou tapetu. Jednobarevnou nebo s jemným odleskem při dopadu světla.

Tapety se ladí ke doplňkem, jakými jsou polštáře na sedačce, závěsy, dekorace. Aplikují se na stěnu která je nejvýraznější v místnosti. Pokud se jedná o obývací pokoj, je to většinou za sedací soupravou. V pokojích za postelí.

 

Reklama