Rekonstrukce století

0
4
Reklama

Říká se, nesuď knihu podle obalu. V případě tohoto domku, který již na svém místě stojí více než tři století, to platí stoprocentně.

Velká Británie skrývá neskutečně mnoho architektonických pokladů. Jedněmi z nich je i pohádkový domeček v městečku Cornwall, který byl postaven již v roce 1680. Ještě dnes stojí a v plné kráse se pyšní svým příběhem.

Nedávno domek koupil mladý pár, který se pustil do pořádné rekonstrukce a dnes je z chátrající chatrčky krásný, útulný domov. Zůstaly zde nízké stropy, malá okénka a také hrubánske neopracované stěny, které mu dodávají tu správnou atmosféru.

Už při vstupu vás překvapí výška stropů a proto pokud jste vyšší, zřejmě byste zde bydlet nemohli. Ve společenské místnosti s cihlovým krbem a posezením pod oknem cítit nádech moderního retra. Je zde stará truhla místo konferenčního stolku, pohodlná sedačka, koutek na čtení a také kytičkovaná závěsy, které dělají z místa kouzelnou chaloupku z pohádky.

Ložnice pro domácí a dětský pokoj také působí velmi romanticky díky bílým stěnám a pastelovým tónem nábytku. Stejně je na tom i útulná kuchyňka, jídelní koutek a krásná terasa se zahradním domkem. Vždyť nakonec … podívejte se sami.

Reklama