Rigidní vinylová podlaha – mezi podlahami králem

0
298
Reklama

Výběr nové podlahové krytiny je vždy složitý. Podlaha totiž není  věc, kterou měníme každý týden a dnešní trh s podlahovými krytinami je zahlcen tolika různými druhy, že z toho jde jednomu hlava kolem, ale asi jako každý, chcete mít to nejlepší. Pojďme si tedy povědět o převratné novince na trhu s podlahami, která nese název Rigidní podlahy.

Co to je rigidní podlaha?

Jedná se o novou generaci vinylových podlah s vysoce odolnou konstrukcí, která ale ani v nejmenším neomezuje měkkost, hřejivost a krásný vzhled na což jsme u vinylu zvyklí.

Jádro rigidní vinylové podlahy je tvořeno kamenivem a vápencem což podlaze zajišťuje maximální pevnost.

Díky speciální povrchové úpravě je rigidní vinylová podlaha velice odolná vůči škrábancům, otlakům, skvrnám či jiným barevným změnám.

Integrovaná podložka tlumí kročejový hluk, vysoce kvalitní materiál zaručuje voděodolnost a rozměrovou stálost.

Ač jde o novinku na trhu, tak se výrobci rigidních vinylových podlah předhánějí v barevném provedení a dezénech, tudíž je opravdu z čeho vybírat. Nebudete mít jen kvalitní podlahu, ale i skvěle sladěný interiér.

Kam se rigidní vinylová podlaha hodí?

Rigidní vinylová podlaha se hodí téměř všude, ať už se jedná o:

 1. Bytové prostory – podlahu můžete použít do jakékoliv místnosti vašeho domu či bytu, díky nové konstrukci a garanci vodotěsnosti se nemusíte obávat ani kuchyně či koupelny a nezapomínejme na chodby a zimní zahrady. Všechny tyto výhody nabízí vinylová rigidní podlaha Gerflor Designart Home Rigid v krásných dekorech dřeva a kamene. 
 1. Komerční či průmyslové prostory také nejsou problém, podlaha snese zátěž statických a valivých nákladů až do 800 kg. Díky rozměrové stálosti lze podlahu bez obav položit i do místnosti o velikosti 400m2. Navíc její údržba je naprosto jednoduchá, takže i po chůzi ve venkovní obuvi, bude vaše podlaha po odstranění hrubých nečistot a setření opět čistá. Dvanáct trendy dekorů v zámkovém systému s integrovanou podložkou nabízí kolekce rigidních podlah Gerflor Designart Traffic Rigid.

Pokládka rigidní vinylové podlahy

Díky zámkovému systému je pokládka rigidní vinylové podlahy stejně jednoduchá, jako skládaní dřevěného puzzle. Jednotlivé lamely do sebe zapadají pomocí zámků a drážek a běžný domácí kutil pokládku zvládne bez problémů.

Navíc jí lze položit na téměř jakýkoliv podklad (beton, stará dlažba, dřevěné desky …), pokud v podlaze nemáte větší nerovnosti, tak ušetříte peníze, čas i své ruce, protože nemusíte vylévat podklad nivelační stěrkou. Před samotnou pokládkou doporučuji ověřit rovinnost povrchu pomocí vodováhy.

Rigidní vinylová podlaha oplývá rozměrovou stálostí, což se vám bude skvěle hodit k použití podlahové krytiny na podlahové topení.

Dalším plusem, který vám ušetří čas při pokládce rigidní vinylové podlahy je, že na rozdíl od laminátu není potřeba aklimatizace podlahy před samotným položením. Podlaha beze změny snese  teplotu 10-60 stupňů Celsia.

Shrnutí aneb plusy rigidní vinylové podlahy pěkně pohromadě:

 • Vysoce odolná konstrukce.
 • Vysoká odolnost proti poškrábání, otlačení a skvrnám.
 • Barevná stálost.
 • Voděodolnost.
 • Vhodná pro podlahové topení.
 • Jednoduchá a rychlá pokládka .
 • Rozměrová stálost.
 • Spousta barevných provedení.
 • Hodí se v podstatě kamkoliv.
 • Integrovaná podložka tlumící hluk 

Čištění a údržba rigidní vinylové podlahy.

Stejně jako každá jiná podlahovina, potřebuje rigidní vinylová podlaha udržovat v čistotě, za což se vám zcela jistě odvděčí svým vzhledem a dlouhou výdrží.

Pojďme si povědět jak na to :

 • Hrubé nečistoty z podlahy zameteme nebo ještě lépe vysajeme vysavačem.
 • Na skvrny použijeme mop či vyždímaný hadr s koštětem, vlažnou vodu a jemný čistící prostředek na podlahy bez brusných složek.  
 • Pokud chcete jít na čištění vašich podlah sofistikovaněji, tak na trhu najdete spoustu přípravků, které jsou určeny speciálně na rigidní vinylové podlahy.

Údržba rigidních vinylových podlah se od běžného čištění liší tím, že jí neprovádíme každý den nýbrž jednou za čas (většinou jednou měsíčně) dle návodu. Provádí se na čistém povrchu rigidní vinylové podlahoviny a slouží k vytvoření ochranného filtru, který odpuzuje nečistoty a zabraňuje přilnavosti špíny.  

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid

 

Reklama