Šedá v koupelně

0
44
Reklama

Šedá barva je jednoznačně barvou roku minulého i současného. Naturální betonový odstín přestal být něčím neotesaným, ale začal být efektním doplňkem. Koupelnu neobchází. Dodává jí vzdušný rozměr a nevytváří přetlak barev. Kterými jsme často až příliš přesyceni.

Není to jen o barvě

Šedá je barvou neutrální. Ví nás upoutat, zaujmout, ale neptá si naši pozornost za každou cenu. To znamená, že se v její přítomnosti cítíte příjemně, nenuceně, v principu nejde o agresivní prvek, který stůj co stůj bojuje o vaši pozornost. Proto v současných interiérech boduje.

Ne tak zcela bílé

Bílé odstíny jsou sterilní, nudné a obyčejné. Zato šedé, to už je úplně jiná kapitola. Nezmenšují prostor, jsou elegantní jako stříbrné doplňky, není vidět na nich každou třísku ani kapky vody, pokud ji máte tvrdou. Šedá má mnoho odstínů i provedení, díky čemuž můžete vsadit na břidlicový efekt, pěkné mapy i přirozený tvar kamene.

Chromová klasika

Chrom lze také ve své podstatě považovat za šedou barvu a kromě lesklé má další atraktivní variace. Například leštěný a kartáčovaný kov nebo hliníkový zjev. Vše doplňky, které skvěle sednou jako sanita, nebo baterie, případně do sprchy.

Přirozený kámen

Pokud disponujete prostorem, tak šedý kámen bude ideálním podkladem pro umyvadlo. Právě břidlice je nejlepší kámen do tohoto prostředí. Je cenově dostupná, trvanlivá a jde o přírodní kámen, se všemi výhodami, které přináší. Odolnost vůči vodě, ale předností je například i dlouhá výhřevnost, pokud se nahřeje tepelným zářičem, který je častou součástí koupelen.

Šedá v šedé

Šedé doplňky a jejich odstíny to je nevyčerpatelný příběh. Šedá je přímo stvořená na iniciaci tón v tónu. Na pozadí bělejší šedé se dokáže vyjímat tmavší dekorace šedé v podobě stojanu na květiny, pohárku nebo mýdlenka. Šedé skříňky mohou být kontrastní, ale i přechodové barvy. Navíc vícedimenzionální pojetí šedé umí v koupelně čarovat. Světlejší odstíny vytvoří pocit prostoru a tmavší v popředí dají prostoru dynamiku a hloubku. Na takové čarování je šedá opravdu přímo stvořená.

 

Reklama