Víme, jak si vylepšit bydlení i s mikro rozpočtem

0
22
Reklama

Na změnu interiéru potřebujete buď velký balík peněz, nebo dostatek inspirace a chuti, že to zvládnete i sami. Pokud právě chystáte změnu, ale bez velkých investičních pobídek, poradíme vám věci, které rozhodně vylepší vaše bydlení.

Změny na stěnách

Není to jen o vymalování. Změny se dají pojmout různorodě. Záměnou na stěně, nebo třeba inovací, oblepením rámů na obrazech samolepicí tapetou, která vypadá k nerozeznání od kamene či dřeva.
Další možností jsou samolepky na zeď. Představují módní hit, jsou levné a efektní. Dají se dokonce vyrobit i vlastnoručně.
I záměna obrázků na zdi, či jen jejich přemístění je inovací místnosti.

Zkuste hand-made dekorace

Doma se dá vyrobit prakticky cokoli. A ještě lepší je staré věci renovovat. Horší je, že tento sklon mají spíše muži, kteří nechávají staré věci na půdě, v garáži, kdekoliv, ale k jejich renovaci se nedostanou. Zkuste toto jaro pročesat sklepy a odkládací prostory, oživit staré židle, police, fotelky, svícny, lustry a svítidla. Vdechnout jim nový život kresbou, malbou, novou látkou, uměleckým dekorem.
A ten zbytek klidně odneste do sběrných surovin. Získáte krásné dekorační předměty i se zbavíte zbytečného nepořádku.

Vsaďte na kvalitu

Zní to jako řada od věci. Jelikož všichni víme, že kvalitnější dekorace mají i vyšší cenu. Jenže jsou trvanlivé, mají energii, dobře vypadají. Pokud si dopřejete kvalitnější zařízení v dražší cenové relaci, tak si doplňků koupíte méně. Tím pádem necháte v interiéru dost prostoru, ale zároveň budete mít kvalitní věci kolem sebe.
A to vytváří velmi příjemný pocit domova.

Malujte

Malování je dnes nejen věcí estetickou, ale i zdravotní. Přemalovat stěnu se například vyplatí i tehdy, pokud se vám špatně dýchá, nebo máte doma alergika. Pokud se do toho pustíte vlastnoručně, můžete využít i funkční nátěry, které eliminují plísně, zlepší dýchání, omítky na bázi vápna udržují v prostoru dostatek vlhkosti. Je to jedna z dobrých jarních rad na rekonstrukci.

Naplánujte si změnu

Ani při renovací nemusíte postupovat hurá systémem. Udělejte si seznam kroků k novému bydlení. Co uděláte tento týden, co na příští měsíc, co zvládnete svépomocí a na co si potřebujete naspořit. Tak získáte čas na naspoření financí a mnoho rekonstrukčních prací si v delším časovém horizontu uděláte i sami.
Navíc samotné plánování někdy přináší více radosti jako konečná fáze realizace.

Reklama