Starý nábytek a renovace

0
127
Reklama

Zánovní či opotřebovaný nábytek zažívá v současnosti v domácnostech boom. Eklektickému stylu se podařilo kolem sebe rozdmýchat pořádný vítr. Nejraději bychom všechno recyklovali nebo dali zdánlivě nepotřebným věcem druhou šanci. Odměnou má být originální zařízený interiér.

Síla zvyku

Zatímco ještě nedávno nové věci měli pro nás větší hodnotu, přestože nemuselo jít vždy o kvalitní výrobky, tak v poslední době zejména mladší generaci zajímá nábytek a doplňky původem z druhé ruky.Dřevěná židle s nepřehlédnutelným designem nemusí být odsouzena k zániku ani po několika desetiletích své existence. Nesmrtelný vzhled z ní udělá stálici domácnosti.

Mít nápad

Stačí poctivá rekonstrukce, případně nový facelift a máme o perfektní kousek rázem postaráno.Barevný nátěr z ní udělá doslova imageovým kousek. Řemeslně zruční lidé to mají s takovým typem úlovků o něco jednodušší. Při pohledu na něj hned zhruba vědí, jakou přijal změnu podstoupí. Známou židli či stůl ve špatném stavu si navíc odnesou domů většinou za dobrou cenu.

Dobrý pokus

Interiéry, kterým vládne tuctovitost, se vnímají jako nedostatek invenčnosti jejich majitelů. Není třeba si ani příbytek zapratať zařízením různého druhu, protože to by zase odkazovalo na gýčiarsky přístup. Pár vintage doplňků ozvláštní atmosféru a personalizuje místnosti. I když se nejsnáze manipuluje se židlemi, stojí zato se pustit i do předělání staré skříně či kredence.

Konvence

Na internetu se nachází množství videonávody i od profesionálů, které pomohou člověku se zorientovat v přípravcích, nástrojích a nápadech potřebných pro provedení rekonstrukce vybraného kusu zařízení. Štěstí přeje odvážným, tak se nebojme překročit hranice konvencí, protože jinak se nedozvíme, o co možná přicházíme. Interiér a fantazie patří k sobě jako obloha s oblaky.

tvorime-stolecek-pro-kutily1

Reklama