Střechy pro rekonstrukce, ale i moderní novostavby

0
1
Reklama

Vybrat si střešní krytinu, která by se dokonale hodila právě pro váš dům, je dnes jen zdánlivě lehké. Nabídka materiálů a příslušenství pro střechy je široká a pro laika často není jednoduché se v nich vyznat. Každý materiál má samozřejmě své výhody i nevýhody, ovšem to, co střechy z různých materiálů spojuje, musí být vždy především kvalita, která vydrží desetiletí.

K populárním střešním materiálům dneška patří bezpochyby plech. Bohužel plechovým střechám někdy kazí renomé někteří nekvalitní výrobci či dodavatelé. Prvotřídní švédská ocel je však naopak synonymem pro kvalitu. Proto Vám doporučujeme zaměřit se na osvědčenou značku, kvalitu a ověřenou funkčnost střešních systémů Lindab®.

Plech se řadí mezi nejlehčí střešní materiály. 5 kg / m2 je fakt, který záleží při výběru, zejména, pokud jde o rekonstrukci starších objektů. Lehký střešní systém nezatěžuje spodní stavbu, což odbourává obavy z popraskání zdí, či narušení statiky objektu. Také často krát není třeba kvůli váze krytiny měnit starší střešní konstrukci, což se odrazí v ušetřených finančních prostředcích majitele.

V nabídce Lindab-u najdete i celou řadu střešních krytin, které nejsou vhodné jen pro rekonstrukce starších objektů, ale svým tvarem a funkčními vlastnostmi nacházejí uplatnění iv novodobé architektuře staveb. Například falcovanou střešní krytinu Lindab Seamline je možné při vhodné skladbě střešního pláště použít při extrémně nízkých sklonech (od 5 °) co ji předurčuje na moderní, městské či horská střechy různých i složitých tvarů.

Další unikátní střešní krytinou v nabídce Lindab je Maloformátová střešní krytina Lindab Goodlock, která je výjimečná právě tím, že jako jediná plechová krytina na trhu se nešroubuje v ploše střechy. Celý střešní systém je zámkový, což laicky znamená, že do sebe velmi přesně zapadá a nedochází tak k perforaci krytiny. Díky tomu toto jedinečné kotvení krytiny odstraňuje u zákazníků strach z neskrytých šroubů, které jsou v tomto případě překryté samotnou střešní krytinou.

Přečtěte si příručku "Jak si vybrat dobrou střechu"

Všem čtenářům, kteří stojí před volbou výběru té pravé střešní krytiny na jejich dům či objekt, doporučujeme přečíst si průvodce, který Vám ukáže na co všechno si třeba dát pozor při výběru vaší nové střechy.

Reklama