Sušička prádla. Ano nebo ne?

0
101
Reklama

Prádlo, které z pračky vytáhnete ještě mokré, čekající na proces Prádlo, kterou z pračky vytáhnete ještě mokrou, čekající na proces "sušení" a na to, aby mohlo překážet na sušáku – běžný stereotyp, se kterým přichází do styku většina hospodyněk. Proč se ho ale efektivní nezbavit a nevěnovat čas například hře s ratolestmi?

Ideální místo na sušičku?

Spolu s pračkou by v koupelně zabíraly již značně velkou plochu, kterou byste věděli využít rozumněji. Vyhněte se také umístění v chladných prostorách. Tyto spotřebiče vyžadují teplotu vzduchu minimálně 10 ° C, což například v technické místnosti není vždy možné ani efektivní. Nejideálnějším místem, a to i vzhledem k manipulaci s prádlem, je šatník. Čisté šaty po oprání a vysušení tak můžete odložit přímo do skříně bez zbytečného přenášení přes jiné místnosti.

Výhody:

+ Úspora času. Pokud patříte mezi vytížené lidi, kterým synchronizace domácích prací, především v průběhu týdne, dělá starosti, systém koloběhu praní i sušení prádla během několika hodin vám určitě padne vhod.
+ Bez žehlení. Protože prádlo je po vysušení v sušičce mnohem nadýchanější a poddajnější, velkou část již není třeba žehlit. Ušetříte si tím čas i nepříjemnou povinnost.
+ "Allergy friendly". Jelikož prádlo nepřichází do styku s prachem, jak je to při venkovním sušení, alergici tento hygienický systém ocení ještě více.
+ Bez aviváže. Forma prádla po sušení v sušičce odpovídá té, kterou dosáhnete s aviváží, už ji tedy netřeba do praní přidávat. Znovu jedno plus – pro alergiky, malé děti a lidi s citlivou pokožkou.
+ Stop plísním. Především v bytech bez balkonu (nebo v zimním období) nezbývá jiná možnost, jak sušit prádlo v interiéru. Zvýšená vlhkost vzduchu vede ke zvýšenému riziku plísní.
+ Prostor bez věšáků. Nepříjemné obcházení rozložených sušáků a vyhýbání se prádle visící ve sprše několikrát týdně snad netřeba připomínat nikomu.

Nevýhody:

Spotřeba. Sušička nepatří k nejúspornějším spotřebičům a ve srovnání s rozkládacím sušákem s nulovou spotřebou elektrické energie tento rozdíl určitě pocítíte.
– Místo. O jeden spotřebič navíc. Při výběru je sice možné umístit sušičku nad pračku, ale před otázku "Kam s ní?" Se budete muset postavit tak či tak.
– Hluk. V průběhu sušícího cyklu je třeba počítat s nepříjemným hlukem podobně jako při praní v pračce. Hluku vznikajícímu při odstřeďování se však nevyrovná.

Reklama