Trendy pro barevné tóny roce 2017

0
9
Reklama

Rok 2017 je již zde. Čerstvý, nový začátek, který s sebou přináší i mnoho nových trendů, které se přenesou do našich domovů. Jste zvědaví, jaké barvy budou letos v kurzu?

Prestižní institut barev Pantone již z našich stránek jistě znáte a víte, že ty nejžhavější barevné trendy přináší právě on. No je podstatně více společností, které predikují, jaké odstíny budou lákat naše pohledy v nejbližší sezóně. Patří mezi ně i Behr. Ten na rok 2017 rozdělil několik barev do tří základních skupin označujících osobnostní charakter – sebevědomí, klid a pohodlí.

Do první skupiny s názvem „sebevědomí“ patří ponurá modrá, barva, která mimořádně vynikne v interiérech s vysokými stropy, modrozelená, která se úžasně hodí ke kontrastním tónem oranžové a také „sluníčkově“ žlutá, která do prostoru přinese pořádný šmrnc.

Do skupiny označené jako „klid“ Behr zařadil minerální šedou, hodící se do interiérů s rustikálním nádechem, odstíny světlého tyrkysu, které mimořádně vyniknou v kombinaci s bílou a černou, a také zemitou zelenou a tmavou béžovou barvu, která působí mimořádně uklidňujícím dojmem.

A poslední skupinu tvoří tři barvy spadající pod jedno označení – pohodlí. Pudrová modrá si dokonale sedne s mosazí a tmavými podlahami, pastelová růžová přinese do interiéru trošku ženskosti a matná žlutá se dá krásně zkombinovat například s odstíny šedé. Stačí si jen vybrat.

 

Reklama