Úložné prostory nad toaletou

0
104
Reklama

te pocit, že do bytu se už nevejdete ani vy? Množství věcí, které používáme je překvapující, když nevíme, kam s nimi. A vymyslet efektivní ukládání věcí na toaletě je těžký oříšek, protože obvykle se jedná o malou místnost.

Co s tím? 

Účel toalety je jasný, ale její využití můžete rozšířit o další funkci – skladování. Kromě toaletního papíru, který potřebujete v ní můžete ukládat různé čistící prostředky, pomůcky na úklid. Pokud se zvyknete „trochu“ zdržet tak i časopisy nebo dobrou knihu. Kam s tím vším? Když se dobře porozhlédnete, najdete místo.

Skříňky i regály

Požadavek plnohodnotného ukládání věcí na toaletě si uvědomují výrobci, kteří nabízejí praktické WC sestavy. Jejich hloubka je přizpůsobena toaletní míse, aby nepřekážela při jejím používání. Sestavy mají různou podobu, některé tvoří uzavřené skříňky, jiné jsou výlučně regálové. Jsou vyrobeny ze dřeva nebo kovu, což jsou materiály ladící s moderním, klasickým i průmyslovým stylem.

Police nad toaletou

Nevyužitý prostor najdete přímo na stěně nad WC. Zavěste na ni jednoduché police, které jsou nenáročné na místo a instalaci. Vyplníte nimi prostor nad mísou, hluchý roh i místo těsně pod stropem. Předměty můžete na police uložit v košících, které vypadají dekorativní. Předměty nebudou přímo na očích, rychleji se v nich zorientujete, snadněji v nich udržíte pořádek a také se s nimi lépe manipuluje.

I žebřík

Šikovný úložný prostor si můžete vytvořit vlastníma rukama z obyčejného starého žebříku. Stačí mírně rozšířit příčky a opřít ho šikmo o stěnu nad toaletou. Pro jistotu ho upevněte ke zdi, aby se pod váhou uložených věcí nespadne. Ale pokud se vám nechce nic předělávat, můžete si koupit koupelnový žebřík.

Zděné niky

Na ukládání drobností výborně využijete i zděné niky. Nejsou příliš hluboké, ale jejich výhodou je, že netrčí do prostoru. Nevýhodou je, že jsou náročnější na realizaci. Pokud je doplníte o osvětlení, budou vypadat dekorativní.

Nezapomeňte na dekorace

Nechcete, aby vaše malá místnost působila jako přeplněné skladiště? Vyhýbejte se tmavým materiálem, přílišnému množství předmětů volně umístěných na policích. Sem tam umístěte na police nějaké dekorace, které celkový dojem vylepší. Může jít o svíčky, květiny, vázy, obrázky či nápisy.

 

 

Reklama