Unavená kuchyně

0
126
Reklama

te pocit, že z vaší kuchyně vyprchala energie? Hledali jsme způsoby, jak ji oživit za levný peníz.

Někdy se nám kuchyň jen okouká – máme pocit, že působí tak nějak fádní, zastarale, bez jiskry a optimismu, nemluvě o špetce svěžího vtipu. Přitom to není tím, že by zařízení bylo náramně opotřebované. Někdy stačí jen radikálně uklidit. Jindy si třeba pomoci pár změnami. Zde je pět, které můžete zkusit …

1. Přidejte rostliny

Živé rostliny – bylinky na okně, izbovky na policích – přirozeně oživí prostor. Navíc občas se jim třeba věnovat a to člověka tříbí v pozornosti a zájmu o své okolí.

2. Odstraňte dvířka

Zaručený způsob, který člověka donutí k velkému úklidu a zejména radikálnímu vytřídění věcí je – odstranit dvířka na vrchní části kuchyňské linky. Přísady v pěkných nádobách vystavte na odiv, nádobí seřadíte tak, aby zůstal jen ten, který opravdu používáte.

3. Zavěste nad hlavu

Nejčastěji přehlížen prostor je ten, který máme nad úrovní očí. Proč ho nevyužít lépe než na vzduch? V kuchyni lze zavěsit pánve, kuchyňské náčiní nebo i bylinky a květiny – přesně, jak to dělali naši babky bylinkářky.

4. Přidejte kobereček

Vzorovaný kobereček může kuchyni oživit. Malá rada – pokud máte kuchyň větší než poštovní známka, i kobereček si vybírejte větší než rohožku. Proporčně to bude vypadat mnohem lépe.

5. Vymalujte

Plechovka barvy dokáže hotové divy nejen v kuchyni. A je přitom jedno, zda se rozhodnete přemalovat stěny, kuchyňskou linku, ledničku nebo kuchyňský stůl. Je to jeden z nejlevnějších způsobů, jak změnit interiér bez velkých nákladů.

 

Reklama