Úžasný, jedinečný, pohodlný a romantický směr Hygge

0
8
Reklama

Přichází k nám ze severu a rozhodně by se mu nelíbilo, kdyby jsme ho považovali za čistě designovou záležitost. Hygge je i vnitřní filozofie a způsob, jakým k životu přistupujete. Je čas zpomalit a těšit se z každé chvíle.

Útulný interiér, klidná atmosféra a harmonie v každém směru … To je základ, na kterém staví dánský styl Hygge. Učí nás, jak si vychutnávat život, setkávat se s přáteli, těšit se ze společnosti svých blízkých a apeluje na to, že náš život není jen práce a povinnosti. Každý den se třeba i zastavit, odložit práci a starosti a odpočívat přesně tak, jak to máte rádi.

Nejlépe se se změnou začíná na domácí půdě. Vezměte proto knihu, oblíbený časopis nebo si jednoduše dejte do uší sluchátka, lehněte si na gauč a zaposlouchejte se do svých oblíbených skladeb. Natáhněte na sebe byť i staré vytahané tričko, zakryjte se pletenou dekou, ztlumte světlo, zapalte svíčky nebo aromalampu a se šálkem čaje nebo kávy dobíjejte energii při tom, co tak velmi milujete.

Co se interiéru týče, i ten můžete naladit na Hygge. Jednoduchost a čistota severského designu hraje v tomto směru prim. Vybírejte přírodní materiály, především dřevo, klidně ho kombinujte s plastem nebo lakovanými doplňky. Seveřané většinou své interiéry ladí do bílé, šedé nebo béžové barvy. A vyvarujte se oblinám, ty se tohoto stylu velmi nepatří. Zato neutrálním barvám kontrastují výraznější doplňky s nápaditou lidově laděnou grafikou – hranatou. Takový, poměrně chladný interiér je nutné vyvážit bohatou dávkou měkoučkých polštářů a hřejivých textilií s důrazem na přírodní materiály.

Vůbec nevadí, že máte doma koženou sedačku nebo modrou lakovanou kuchyni. Jednoduše zkombinujte jednotlivé styly navzájem. Spojte tyto moderní kusy nábytku s vintage svícnů, kožešinami a pleteninami. Efekt bude zaručen!

Reklama