Užijte si vysokohorského vzduchu i ve městě, díky rekuperačním jednotkám

0
8
Reklama

Abychom mohli žít zdravě, musíme dýchat čistý vzduch. I když to zní jako samozřejmost, splnit toto klišé, je čím dál častěji neřešitelný problém. Společnost KORADO, as ovšem představuje jednoduchý, avšak efektivní způsob přívodu čerstvého vzduchu do vašeho domu, a to pomocí lokálních větracích jednotek s rekuperací.

Proč nyní potřebujeme rekuperační jednotky?

Moderní stavební materiály a technologie, z nichž jsou postaveny či následně zateplené budovy, zajišťují perfektní těsnost, proto už se nemůžeme spoléhat na netěsné okna a dveře. Ty byly vždy zárukou toho, že obstarají dostatečnou výměnu vydýchaného vzduchu v obytných místnostech. Ale pozor, nesmíme zapomínat, že ani tak nezabránily vzniku plísní, nadměrné vlhkosti či tvorbě bakterií … co ale větrací jednotky s rekuperací, ano!

Stačí otevřít okna, jenže …

Otevřená okna jsou pozvánkou nejen pro zloděje, ale také otravný hmyz, venkovní zápach, pyl, prach nebo smog. Navíc nejsou bezpečné, když se ve společné domácnosti nacházejí malé děti nebo domácí mazlíčci. Pokud žijete ve městě, je zbytečné dodávat, jaký vnější hluk (iv noci) po otevření okna pouštíte do své ložnice …Rekuperační jednotka tlumí vnější hluk, navíc řízené větrání, na rozdíl od neřízeného větrání okny, zajišťuje dostatek čerstvého vzduchu dle aktuální potřeby, bez okolních vlivů a škodlivých látek. Velký rozdíl zaznamenají nejen astmatici a alergici, ale i lidé s respiračními chorobami.

Vyplatí se to?

S větráním nesmí být spojeny plýtvání teplem, které z místnosti se spotřebovaným vzduchem otevřenými okny odchází. Tzv. „Rekuperace“ vzduchu odvádí znečištěný vzduch z místnosti větrací a rekuperační jednotkou ven. Rekuperační jednotka při tom zachycuje jeho teplo a ve výměníku ho předává čerstvému nasátí vzduchu, který vpouští do místnosti. Interiér se tak zbytečně neochlazuje a využívá se zde již jednou získané teplo. Přívod a odvod vzduchu je ovládán současně, čímž je na maximum eliminováno „zbytečné“ větrání či zvýšená spotřeba energie. Tento moderní způsob větrání je plně v souladu s novými nařízením o snížení energetické náročnosti budov.

A co montáž?

Lokální větrací jednotky je možné dodatečně velmi flexibilně integrovat do stávajících budov. Jejich moderní design zajistí, že zapadnou do každé místnosti domu, ať se jedná o obývák, ložnici či kuchyni. Nevyžadují výměnu oken a rozsáhlé zásahy do instalací. Každého investora přesvědčí, vedle velmi příznivé ceny, také obzvláště rychlá a snadná montáž.

Stačí jen vybrat …

Společnost KORADO, as nabízí velké množství lokálních větracích a rekuperačních jednotek. Na výběr jsou jednotky KORASMART 1100, 1100T, 1300 a 1400, s výběrem té nejvhodnější (z technického hlediska – typ a velikost místnosti atd.), Vám rádi pomohou proškolení zaměstnanci firmy.

PR_112016

Reklama