Vneste do svého interiéru nádech Japonska

0
81
Reklama

Ne nebojte se, nechceme vám ukázat, jak je možné bydlet v co nejmenších a najstiesnenejších prostorách, kterými jsou známé například japonské taštičkové hotely. Právě naopak, prostor otevřeme a dodáme mu tu správnou atmosféru.

Otevřete prostor

Pokoj nechte dýchat, na stěny nevolte tapety s menšími, či většími vzory, ale při barvě můžete být trošku odvážnější. Kromě bílých, máslových a hnědých odstínů nic nezkazíte ani jasnou červenou. Co se nábytku týká, typickým materiálem, který se na výrobu nábytku v kouzelném Japonsku používá je především dřevo. Silné, mořené nebo syrové, s nádechem přírody. Dřevo a také bambus jsou dva materiály, s nimiž se setkáme nejen při samotném nábytku, ale jsou využívány i při tvorbě bytových doplňků, což znamená velkou inspiraci přírodou.

Zajímavě řešené jsou typické japonské posezení na zemi. S těmi se můžete setkat iu nás, protože některé restaurace zvolili autentičtější pojetí této asijské země než jen strohé podávání jídla v neprislúchavom interiéru. Pokud si myslíte, že stačí jen pohodit polštáře ke nízkému stolku, není to zcela tak. Pod tím stolkem je totiž prostor, kam si ze sezení můžeme spustit nohy a tedy sezení je mnohem pohodlnější a stabilnější.Nikdo by přece nechtěl balancovat na polštáři a srkat při tom horkou polévku.

Dalším velmi působivým prvkem, který je v bytovém designu inspirovaným Japonskem klasikou, je paraván. Zástěna, kterou místu dodáte intimitu, když potřebujete prostor oddělit, ale i šmrnc. Může mít několik dílů a je vyroben z dřevěného nebo bambusového rámu, vyplněný rýžovým papírem. V této kultuře jsou věci vyráběny pod jedním účelem, kterým je praktičnost a tedy paraván, který má dekor třešňového květu nebude jen doplněk.

Méně je někdy více

Velkou chybou, kterou mnozí páchají je přeplněnost prostoru doplňky. Řiďte se heslem „méně je někdy více“ a neprohloupíte. Jak jsme již zmínili, kromě nábytku, i doplňky jsou často vyráběny z přírodních materiálů, zejména dřeva. Nic však nezkazíte ani keramickou soškou nebo zdobenou vázou, která bude dominantnějších prvkem. Místo lamp vyzkoušejte použít lucerny, na okno zavěste drobné origami ptáčky nebo do vázy ponořte kvetoucí třešňovou větvičky, zda prostor podpořte v jeho přírodní atmosféře a na stůl položte bonsaj v krásné misce.

o_11

Reklama