Vsaďte na divokou zahradu plnou lučních květů

0
89
Reklama

Sluneční paprsky jsou stále teplejší a teplejší, ale dokud přijde jaro to ještě chvilku potrvá. Proto myslete dopředu a připravte se na nástup do své zahrádky už nyní.

Odkloňte se od pravidel a klasického vzorce výsadby okrasných rostlin či trav ve vaší zahradě a vsaďte na nespoutanou volnost prostoru. Jedním z velkých trendů roku 2017 je v zahradách právě pěstování „nadivoko“.

I pěstování, na první pohled „džungle“, má však své zásady, které se pro dokonalý výsledek je třeba držet. Není to jen o tom, nechat všechno růst jako si zažádá. Abyste neměli výhled na hory plevele, musíte primárně místa, kde si takovou zahradu zvolíte, pořádně vyčistit.

Jak na to?

1. Prostor pořádně vyčistěte od trávy i zbytkových kořínků, plevele,

2. toto místo překryjte geotextilií, čímž zabráníte prorůstání trávy a plevele mezi vámi vypěstované druhy rostlin,

3. geotextilii zasypte kvalitní zeminou, ve které pořádně zamíchejte semínka jednotlivých květů navolených ze samostatných balíčků nebo si pořiďte již připravené, míchané sady semínek divoce rostoucích květin či okrasných trav,

4. zeminu pořádně nohama zatlačte a kvalitně zalijte.

Výhodou takové zahrady je jakýsi biosystem, který se zde vytvoří (přijdou vám tam ptáčci, motýly i včelky) a také nenáročnost v péči o ni. Ideálně se k sobě hodí květiny v kontrastních barvách či výškách, které navodí dokonalou atmosféru nekončící louky přímo před vaším domem. Odzkoušené!

Reklama