Vyhněte se zbytečným poruchám rolovacích garážových vrat

0
42
Reklama

Uživatelé častokrát nevnímají vjezd do garáže jako něco, čemu by měly věnovat zvláštní pozornost. Často však jde o nemalou investici do brány, která by měla vydržet co nejdéle.

Každý typ brány do garáže vyžaduje pravidelnou péči a servis. V článku se tentokrát zaměříme na elektrické rolovací brány, které najdete například v nabídce značky Minirol.

Nejčastěji servisované části garážových vrat

  • Poškozená lamela / Výhodou rolovacích vrat Minirol je možnost opravy nebo výměny pouze poškozené lamely bez nutnosti opravy celé brány.
  • Opotřebované těsnění / Po letech se používání brány projeví nezřídka na spodním těsnění, které se však dá jednoduše vyměnit. Životnost těsnění prodloužíte pravidelným čištěním.
  • Porucha pohonu vrat / To je už případ pro odborníky. Poruše pohonu nemáte většinou šanci předejít. Pokud se něco pokazí, obraťte se na firmu, která rolovací bránu instalovala.

Udělejte něco navíc pro bezpečnost brány

Už při výběru brány je dobré myslet na to, jak zvýšit bezpečnost vaši, vašeho auta i samotné garážových vrat. Výrobce bran Minirol nabízí několik prvků ochrany v rámci běžné i nadstandardní výbavy. Jde především o pojistku proti odrolování brány, optoelektrická lištu na okamžité zastavení vrat při kontaktu s překážkou a infrazávory přerušující chod při výpadku signálu. Brány na dálkové ovládání lze doplnit o řídící jednotku s možností připojení všech bezpečnostních a zabezpečovacích prvků včetně osvětlení garáže.

Máte zájem o podrobnější informace o rolovacích vrat ? Vyžádejte si konkrétní nabídku prostřednictvím webu nebo se obraťte na kteréhokoliv obchodního partnera značky Minirol, který vám poskytne i ceník garážových vrat.

Reklama