Vytvořte dítěti jeho vlastní království

0
6
Reklama

Jak se trefit do stylu tří ratolestí v rozdílném věku vám poradit v podstatě nedokážeme. Každé z nich má jiné potřeby, zájmy, oblíbené barvy. Jak však udělat radost hubeňourovi s vlastní pokojem, to vám poradíme dnes.

Tematické pokoje se staly hvězdami domů zejména v reality show, které se zabývají přestavbou a designem. Designéři vyzpovídají dítě do nejmenších podrobností a později mu vytvoří pokojík přesně šitou na míru. Včetně barev, doplňků, pracovních prostorů a odkládacích prostorů, hraček. A diváci u obrazovek achkajú, že i oni by pro své děti něco takového chtěli. Tak proč ne ?!

Pro dívky

Nejen malé holčičky sní o princeznách a zámcích, milují zvířátka a růžovou. Na to, abyste vytvořili něco opravdu podle představ prcka, musíte se hodně, hodně a ještě jednou hodně ptát. Na barvy, tvary, materiál. Nechte hlavní obyvatelku pokojíčku říct si své a neuvěříte, kolik vám toho prozradí. Dnes kromě opravdu široké škály tapet (3D, strukturované, papírové, vinylové, …) s krásnými vzory můžete popustit uzdu fantazii a namalovat na zeď něco samy a pokud si myslíte, že to úplně nezvládnete, zavolejte si na pomoc šikovného umělce nebo děcka ze základní umělecké školy.

 Zkuste vsadit na zahradní prolézačky, které postavíte do interiéru, doprostřed pokoje vytvořte plastiku stromu nebo na strop zavěste baldachýny. Řiďte se však heslem „méně je někdy více“ a pokud má vaše dcerka ráda růžovou, nemusí být skutečně všude. Použijte ji například v doplňcích a stěny vynechejte nebo naopak. Využijte i roztomilé dílka, které vytvořila a dozdobte jimi interiér.

Pro chlapce

Pokud váš synek miluje autíčka, dopřejte mu je. Pokud si zamiloval pohádku o dracích nebo malé žluté potvůrky z animovaného trháku, dopřejte mu i ty. Ale všeho s mírou. U chlapců však funguje výhoda v nevýhodě. Jsou sice nenároční, ale místy příliš specifický. Vysvětlíme. Líbí se jim například zelená barva – okey, ale pozor, LEN zelená. V tom případě znovu nastává fáze komunikace a vy naslouchejte. Velmi stylové jsou záhlaví postelí ve tvaru kosmických lodí, aut a vláčků, sedací vaky ve tvaru fotbalového míče nebo tapety superhrdinů.

Recyklát, recyklát, recyklujeme

Pohrabte se v garáži nebo na půdě a zútulněte dětský pokoj i díky starším kouskům. Starou kytaru můžete pověsit na zeď jako dekoraci, také proutěné košíky využít jako ukládací boxy na hračky. Staré rámy z obrazů můžete použít jako základy pro nástěnky, ze starých povlaků ušít jednu velkou přikrývku. Heslem předělávky dětského pokoje je „kreativitě se meze nekladou“.

Něco speciálního

Tematické pokoje nejsou jen pro děti. I my dospělí si sem tam rádi dopřejeme a obklopíme se tím, co se nám opravdu líbí. Říká se, že muži jsou velkými dětmi a proto jejich pokoje jsou často plné postav z videoher, komiksů, najdeme zde plakáty sportovců, zavěšené basketbalové koše, pirátské vlajky. To vše jsou detaily, které dělají z domu domov. Tak proč si neudělat radost?

 

Reklama