Vyzkoušejte tapetu ve vaší koupelně

0
32
Reklama

Ano víme, tapety jsou opravdu in a hodně krát se majitelé bytů nechají unést natolik, že vzory na protilehlých stěnách se perou, opticky zmenšují už tak dost malou místnost a jsou celkově zvolené nesprávné. Tímto všem chybám se chceme vyhnout a vyzkoušet něco nového. Je jedna místnost, při které jste pravděpodobně ještě nepřemýšleli o nalepení tapet. Koupelna.

Pomůže malému prostoru

Pokud váš maličký byteček v centru města nedovoluje vybourat příčky a jednoduše zvětšit prostor koupelny, vyzkoušejte tak trošku podvádět. V případě malých místností je ideálně využít v první řadě světlejší a studené barvy. Volte tedy například jemňoučké modrou nebo zelenkavou barvu. Pokud si však troufáte na trochu dobrodružství, můžete tyto barvy využít při koupelnových tapetách. Pokud znovu použijete jmenované barvy a malý vzor, máte vyhráno. Místnost se opticky zvětší a fígl se podařil.

Materiál

Samozřejmě, že materiál tapet, který je použit na stěnách ve vaší ložnici nebo obýváku nemůže shodovat s tím, který je dennodenně vystavován vodě a páře. Tapety rozdělujeme podle materiálu do tří skupin. Papírové, vlisované a vinylové tapety. Právě ty poslední jsou díky svým vlastnostem ideální pro využití v koupelně nebo i kuchyni. Materiál je charakteristický svou vysokou odolností vůči vlhkosti a můžete ho jednoduše umýt mýdlovou vodou a měkkým kartáčkem.

Odvážným štěstí přeje

Pokud jsme vás právě přesvědčili, že tapeta v koupelně není až tak špatný nápad, inspirujte se v naší fotogalerii. Designérky se zde můžete realizovat nejen ve výběru těch správných vzorů a barev, ale i při výběru toho správného nábytku a doplňků. Bielučké skříňky můžete doplnit tapetou s drobnými kvítky a vytvořit tak romantický look nebo k měděné vaně zvolte moderní vzor, který to zahraje na trošku špinavý a skutečně moderní urban styl.

 

Reklama