Ze staré stodoly sofistikovaný loft

0
59
Reklama

Rekonstrukce dokáže kde co přetvořit k nepoznání. Například starou stodolu původně určenou na skladování zemědělských plodin na plnohodnotný obytný prostor.

Tyto stavby v Amsterdamu byly kdysi dvojicí zcela všedních a nezajímavých stodol. Šikovní architekti je však přetvořili a transformovaly do moderních bytových domů, jejichž okolí je také podmanivé. Stavba se totiž nachází v sousedství Amsterdamu Noord nedaleko řeky.

Díky interoperativních prácí projektantů, architektů a designérů z Houben & Van Mierlo Architecten došlo k přerodu hospodářských budov na tyto půvabné bytové domky. Budovy prošly v průběhu let hned několika proměnami. Šlo o rozsáhlé rekonstrukční zásahy do již existujících budov, ovšem i s dodatky a přístavbami, které postupně k hlavním budovám přibývaly.

Velké místnosti s otevřenou dispozicí a vysokými stropy umožnily vytvořit v jedné z částí životní prostor v podobě loftu. Všechno v něm bylo učiněno nanovo, jedině ty vysoké stropy zůstaly původní. Přibyly nové podlahy, cementový potěr, cihlové stěny byly vybělené, šikmé střechy dostali podporu v podobě černých ocelových sloupů v souladu s průmyslovou estetickou, která v prostoru převládá. Samozřejmě, rozvody vody, elektřiny a kanalizace byly vybudovány nově ..

 

Reklama