Zvětšení bytu o lodžii

0
330
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Reklama

Přidanou hodnotou každého bytu je balkon nebo lodžie, která jazýček na vahách při koupi nemovitosti dost ovlivní. Pokud se snoubí výhodná cena s dobrou rozlohou, už není téměř o čem pochybovat.

Je nebo přece není?

V momentě, kdy se v inzerátu nemovitosti dozvíte, že k ní přísluší balkon nebo lodžie, reagujete pozitivní. Pokud daný byt vyhovuje vašim představám i po ostatních stránkách, dohodnete s majitelem bytu obhlídku. Popisy nemovitostí, až na výjimky, bývají strohé. Nepřímo vás motivují, abyste si vybranou nemovitost šli podívat živě. Nemalým překvapením je zjištění, že prostor obvykle obývacího pokoje nebo kuchyně byl zvětšen o lodžii.Doprovází vaši reakci rozhořčení? Zkuste se vžít do situace, že předešlý majitel zřejmě neměl jiné východisko, když se rozhodl pro tento stavební zásah s cílem zvětšit rozlohy bytu alespoň o pár metrů čtverečních, které se navíc sejdou za každých okolností.

Co s sebou přináší změna

Zvětšení obytné plochy se týká pouze lodžií. Balkon vzhledem na svůj charakter takovou změnu bohužel neumožňuje.Základní typ lodžie, která se běžně vyskytuje v panelových obytných domech, má rozměry 6000 x 1300 nebo 4500 x 1500. K „zrušení“ lodžie lze přistoupit dvojím způsobem. Základní podmínkou je, aby lodžie byla plnohodnotně zasklená. Pokud v budoucnu počítáte s tím , že byste lodžii v případě potřeby vrátili do původního stavu, odstraňte na místnosti pouze okna. Poloviční zeď, oddělující lodžii od obývacího pokoje či kuchyně, jednoduše ponechte. Jak nejlépe využít nově vzniklý prostor? Jeden ze zažitých nápadů je vytvoření si pracovního koutu s pracovním stolem, počítačem a policovou skříní. Pokud nemáte zájem o tento typ změny, zbývající zeď vybúrajte a plnohodnotně zvětšete prostor. Nezapomínejte, že potenciálním vlastníkem bytu v budoucnu se tento přerod nemusí zamlouvat, což může prodej vaší nemovitosti stěžovat.

94690-original-pagbk

Reklama